Filter

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:
LEGO 60388 CITY
199,99 
LEGO 60374 CITY
249,99 

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Mogłoby się wydawać, że wybór zabawki dla chłopca 7 lat lub dziewczynki jest czymś banalnie prostym, ale w praktyce bywa z tym już różnie. Bardzo ważną kwestią będzie to, aby przy zakupie mieć na uwadze wiek dziecka i jego indywidualne zdolności. Zabawka nie może być zbyt skomplikowana, bo dziecko nie będzie wiedzieć, co z nią zrobić, przez co szybko straci nią zainteresowanie.

Odpowiednie zabawki dla 7 latka, czyli jakie?

Wybierając zabawkę dla siedmiolatka, należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Jedną z nich są wymagania wiekowe, dlatego zawsze powinno się dokładnie obejrzeć opakowanie. Kolejną kwestią jest dobór właściwej tematyki. Najlepiej sprawdzają się zabawki zgodne z zainteresowaniami przyszłego użytkownika, dzięki czemu chętnie po nie sięgnie. Istotne jest również to, aby zabawka wspierała rozwój psychofizyczny dziecka, uczyła poprzez zabawę. Musi być ona w pełni bezpieczna dla dziecka. Na uwadze powinno się mieć to, czy ma ona odpowiednie atesty i certyfikaty, spełnia normy bezpieczeństwa. Zabawki nie mogą zawierać żadnych szkodliwych substancji ani ostrych elementów. W przypadku siedmiolatków najlepiej sprawdzają się zabawki skłaniające do samodzielnego myślenia, kreatywne, pobudzające wyobraźnię. W tym wieku dziecko zaczyna już swoją przygodę ze szkołą, dlatego potrzebuje zabawek pozwalających na rozwijanie szeregu nowych umiejętności. Godne polecenia są między innymi planszówki, klocki konstrukcyjne, puzzle, zestawy doświadczalne, zabawki ogrodowe i sportowe, zdalnie sterowane pojazdy.

Jakie wybrać zabawki dla dziewczynki 7 lat, a jakie dla chłopca?

Każda siedmiolatka będzie zachwycona bajkowym namiotem, który znajdzie się w jej pokoju i będzie służyć jako pałac małej księżniczki. Kolejną propozycją jest drewniana toaletka dla dziewczynki, wyposażona w lustro i rozmaite akcesoria do poprawiania fryzury i malowania. Świetną opcją będzie również zabawkowy laptop edukacyjny, który mówi i uczy, wzbogacony o szereg praktycznych funkcji, z wyświetlaczem LCD i myszką. Najlepiej sprawdzi się model dwujęzyczny, dzięki czemu dziecko będzie mogło rozpocząć naukę języka obcego poprzez świetną zabawę. Idealną opcją dla siedmiolatki będzie też domek dla lalek w wersji XXL, z pełnym wyposażeniem. Im więcej poziomów i pomieszczeń oraz akcesoriów w zestawie, tym lepiej. Taki prezent zachwyci każdą dziewczynkę.

Zabawki dla chłopca 7 lat

Z kolei siedmiolatek będzie zadowolony z otrzymania samochodu zdalnie sterowanego, który uzyskuje spore przyspieszenie. Auto powinno być przystosowane do jazdy po każdego rodzaju nawierzchni, cechować się dużą wytrzymałością. Mnóstwo radości zagwarantuje jazda na hulajnodze z dużymi kołami. Przy jej wyborze należy mieć na uwadze łożyska, amortyzację, hamulec, nóżkę, kierownicę, wymiary i wagę. Każdy chłopiec będzie zachwycony pojazdem rolniczym typu traktor lub budowlanym (np. koparka). Godną polecenia zabawką jest też dron z kamerą. Można również kupić tablet edukacyjny z klawiaturą, słuchawkami i zestawem dla dzieci. Sprawdzi się także duża zjeżdżalnia z huśtawką i obręczą z siatką do koszykówki.