Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
Kasa na baterie
76 
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
Barbie Lemoniadowy truck
255 
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

W wieku 3 lat dziecko zaczyna postrzegać zupełnie inaczej świat. Wiele zabawek, które jeszcze kilka miesięcy temu wydawały się interesujące nie będzie atrakcyjnych dla malucha. Bez wątpienia nie jest to już wiek na grzechotki i przedmioty dla noworodków. Zabawki dla 3 latka powinny zawierać elementy logiczne i pobudzać kreatywność.

Zabawki dla dzieci od 3 lat

Zabawki kreatywne

Rozwój dziecka przez zabawę jest jednym z najlepszych sposobów na pobudzenie kreatywności. Wybór odpowiednich klocków czy gier pozwoli dziecku nauczyć się wielu przydatnych umiejętności w bezstresowy sposób. Budowanie coraz to wyższych wież czy rozwiązywanie łamigłówek pobudzi mózg do kreatywnego myślenia.

Sztaluga dla dzieci

Doskonałym pomysłem na zabawki dla dzieci od 3 lat są sztalugi. W tym wieku dziecko uwielbia rysować i malować farbami. Stojąca drewniana sztaluga ułatwi proces powstawania prac naszej pociechy. Ogromną zaletą takiego prezentu jest to, że można jej używać zarówno w domu jak i na zewnątrz, a złożona nie będzie zajmować dużo miejsca.

Zabawki dla dzieci 3 lata

Wybierając zabawki dla malucha w wieku 3 lat warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju gry. Dziecko w tym wieku powinno zainteresować się chińczykiem, bierkami czy domino. Dodatkowo na rynku można znaleźć wielu producentów oferujących planszówki dla dzieci w tym wieku. W dużej mierze jest to spowodowane faktem, że u trzyletnich dzieci znacząco zmniejsza się ryzyko połknięcia małych elementów. Dzięki temu można bez ryzyka używać pionków czy kostek do gry. Bardzo ciekawe są również gry typu quiz czy zgadywanki. Dziecko uczy się dzięki nim łączenia przyczynowo-skutkowego i zwiększa swoją wiedzę.

Zabawki dla aktywnych dzieci

Trzylatki są zazwyczaj bardzo energiczne. Jest to doskonały wiek na naukę jazdy na rowerku. W pierwszej kolejności warto wybrać model biegowy bez pedałów. Jest on wprawiany w ruch poprzez bieg malucha, a po rozpędzeniu może on na chwilę usiąść na siodełku jednocześnie asekurując się stopami przed upadkiem. To zatem doskonały wstęp do nauki utrzymywania równowagi przed kupnem pierwszego rowerku z pedałami. Jeśli dziecko ma już rowerek, alternatywą może być hulajnoga. Na rynku można znaleźć modele dwu- i trzykołowe. Zarówno przy hulajnodze jak i rowerku warto wyposażyć dziecko co najmniej w kask, ale również ochraniacze które zabezpieczą malucha przed otarciami.

Zabawki drewniane

Tego typu zabawki są w pełni bezpieczne dla malucha, a jednocześnie pobudzają kreatywność i koncentrację. Drewniany warsztat z narzędziami, kolejka czy wózek dla lalek to tylko niektóre z przykładów doskonałych pomysłów na prezent. Ogromną zaletą tego typu zabawek jest ekologiczność i bezpieczeństwo.

Zabawki do używania na zewnątrz

W celu pobudzenia dziecka do aktywności na zewnątrz warto wybrać np. latawiec. Maluch może dużo nauczyć się już podczas jego składania. Dodatkowo puszczanie latawców sprawia ogromną frajdę i uczy utrzymywania równowagi oraz cierpliwości. Podobnie sytuacja wygląda z małymi składanymi bramkami, badmintonem czy zabawkami do używania w piaskownicy.