Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Wraz z rozwojem dziecka zmieniają się zabawki, jakimi chce się ono bawić. Dzieci w wieku 2 lat nadal będą interesować się grzechotkami i pluszakami, warto jednak kupować im również zabawki kreatywne, które przyczynią się do rozwoju. W tym wieku dziecko zaczyna bardzo intensywnie rozwijać się ruchowo i intelektualnie. W związku z tym warto dopasować zabawki do tego etapu życia.

Jakie zabawki dla 2 latka?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie jakie umiejętności dziecko posiada w wieku 2 lat lub jakie nabędzie w najbliższym czasie. Pozwoli to dobrać zabawki odpowiednie do stopnia rozwoju. Większość dzieci w tym wieku potrafi już siadać na krzesełko, biegać i skakać. Kolejnymi umiejętnościami jest zauważanie szeregów i dopasowywanie figur do odpowiednich kształtów. Prawdopodobnie maluch będzie też potrafił rysować proste kształty i wymawiać proste zdania i słowa.

Zabawki edukacyjne dla dziecka

W pierwszych latach rozwoju dziecka warto zadbać o to aby zabawki nie tylko sprawiały frajdę, ale również wpływały na jego rozwój. Zabawki rozwijające kreatywność jak i stymulujące ruchy manualne w znaczącym stopniu mogą przyczynić się do rozwoju dziecka. Wiek dwóch lat jest również doskonałym okresem na wybór zabawek rozwijających wyobraźnię oraz rozwijających zdolności muzyczne i wokalne.

Zabawki dla dzieci 2 lata

Jak już wcześniej wspomniano zabawki dla 2 latka powinny odpowiadać jego umiejętnościom. Bez wątpienia doskonale sprawdzą się tutaj wszelkiego typu układanki i dopasowywanki. Mogą one być w formie dużej kostki do której będą wkładane klocki o różnych kształtach lub np. w formie tablicy. Ciekawym rozwiązaniem są zabawki typu memory. Ćwiczą one jednocześnie pamięć dziecka, umiejętność rozpoznawania kształtów i dopasowywania. Tego typu zabawki pozwolą na naukę podstawowych kształtów, zwierząt i wielu innych dziedzin.

Zabawki z drewna

W ostatnich latach coraz bardziej na popularności zyskują zabawki z drewna. Są one bezpieczne dla maluchów, a dodatkowo przyjazne środowisku. Za przykład można tutaj podać np. klocki z drewna. Nie są to jednak jedyne zabawki jakie można znaleźć z ekologicznego materiału. W ofercie znanych producentów można znaleźć też kolejki drewniane, sortery czy drewniane puzzle.

Huśtawka dla dziecka

W wieku 2 lat dziecko już stabilnie siedzi. Jest to doskonały wiek na zakup huśtawki. Nie należy przejmować się brakiem podwórka i miejsca na zewnątrz. Wiele konstrukcji pozwala na montaż wewnątrz mieszkania w drzwiach. Huśtawkę można powiesić np. przy wejściu do kuchni. Dzięki temu maluch może towarzyszyć rodzicom przy przygotowywaniu posiłków czy podczas jedzenia.

Pluszaki dla dziecka

Nie należy również zapominać o klasycznych zabawkach jak pluszaki dla dzieci. Każdy maluch ucieszy się z misia, pieska lub kotka. Przyjemna w dotyku maskotka będzie mu towarzyszyć podczas spacerów lub snu oraz wśród różnego typu zabaw.

Jeździk dla dziecka

Jeśli dziecko potrafi już biegać warto nauczyć je jeździć na rowerku. W pierwszej kolejności polecane są jednak jeździki. Dzięki nim maluch uczy się łapać równowagę bez ryzyka przewrócenia jak na tradycyjnym rowerze.