Filter

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Wraz z rozwojem dziecka zmieniają się zabawki, jakimi chce się ono bawić. Dzieci w wieku 2 lat nadal będą interesować się grzechotkami i pluszakami, warto jednak kupować im również zabawki kreatywne, które przyczynią się do rozwoju. W tym wieku dziecko zaczyna bardzo intensywnie rozwijać się ruchowo i intelektualnie. W związku z tym warto dopasować zabawki do tego etapu życia.

Jakie zabawki dla 2 latka?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie jakie umiejętności dziecko posiada w wieku 2 lat lub jakie nabędzie w najbliższym czasie. Pozwoli to dobrać zabawki odpowiednie do stopnia rozwoju. Większość dzieci w tym wieku potrafi już siadać na krzesełko, biegać i skakać. Kolejnymi umiejętnościami jest zauważanie szeregów i dopasowywanie figur do odpowiednich kształtów. Prawdopodobnie maluch będzie też potrafił rysować proste kształty i wymawiać proste zdania i słowa.

Zabawki edukacyjne dla dziecka

W pierwszych latach rozwoju dziecka warto zadbać o to aby zabawki nie tylko sprawiały frajdę, ale również wpływały na jego rozwój. Zabawki rozwijające kreatywność jak i stymulujące ruchy manualne w znaczącym stopniu mogą przyczynić się do rozwoju dziecka. Wiek dwóch lat jest również doskonałym okresem na wybór zabawek rozwijających wyobraźnię oraz rozwijających zdolności muzyczne i wokalne.

Zabawki dla dzieci 2 lata

Jak już wcześniej wspomniano zabawki dla 2 latka powinny odpowiadać jego umiejętnościom. Bez wątpienia doskonale sprawdzą się tutaj wszelkiego typu układanki i dopasowywanki. Mogą one być w formie dużej kostki do której będą wkładane klocki o różnych kształtach lub np. w formie tablicy. Ciekawym rozwiązaniem są zabawki typu memory. Ćwiczą one jednocześnie pamięć dziecka, umiejętność rozpoznawania kształtów i dopasowywania. Tego typu zabawki pozwolą na naukę podstawowych kształtów, zwierząt i wielu innych dziedzin.

Zabawki z drewna

W ostatnich latach coraz bardziej na popularności zyskują zabawki z drewna. Są one bezpieczne dla maluchów, a dodatkowo przyjazne środowisku. Za przykład można tutaj podać np. klocki z drewna. Nie są to jednak jedyne zabawki jakie można znaleźć z ekologicznego materiału. W ofercie znanych producentów można znaleźć też kolejki drewniane, sortery czy drewniane puzzle.

Huśtawka dla dziecka

W wieku 2 lat dziecko już stabilnie siedzi. Jest to doskonały wiek na zakup huśtawki. Nie należy przejmować się brakiem podwórka i miejsca na zewnątrz. Wiele konstrukcji pozwala na montaż wewnątrz mieszkania w drzwiach. Huśtawkę można powiesić np. przy wejściu do kuchni. Dzięki temu maluch może towarzyszyć rodzicom przy przygotowywaniu posiłków czy podczas jedzenia.

Pluszaki dla dziecka

Nie należy również zapominać o klasycznych zabawkach jak pluszaki dla dzieci. Każdy maluch ucieszy się z misia, pieska lub kotka. Przyjemna w dotyku maskotka będzie mu towarzyszyć podczas spacerów lub snu oraz wśród różnego typu zabaw.

Jeździk dla dziecka

Jeśli dziecko potrafi już biegać warto nauczyć je jeździć na rowerku. W pierwszej kolejności polecane są jednak jeździki. Dzięki nim maluch uczy się łapać równowagę bez ryzyka przewrócenia jak na tradycyjnym rowerze.