Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:
Mały Geniusz – T-Rex Lisciani
Original price was: 80 zł.Current price is: 68 zł.
SALE
CREATE IT Studio zestaw video USB
Original price was: 50 zł.Current price is: 42 zł.
SALE
Puzzle Trefl Venice, Italy 1000 / 10+
Original price was: 50 zł.Current price is: 42 zł.
SALE
Puzzle Trefl Prime 1000 el. Sailboats View 12+
Original price was: 60 zł.Current price is: 51 zł.
SALE
Puzzle Trefl Prime 1000 el. Colloseum, Rome, Italy 12+
Original price was: 60 zł.Current price is: 51 zł.
SALE
Puzzle 1000 Mont Saint-Michel, Francja TREFL 12+
Original price was: 35 zł.Current price is: 30 zł.
SALE
Puzzle Trefl Przejażdżka o zachodzie słońca 1000 / 12+
Original price was: 35 zł.Current price is: 30 zł.
SALE
Puzzle Trefl Szczęśliwe koty 1000 / 12+
Original price was: 35 zł.Current price is: 30 zł.
SALE
Puzzle 1000 el. Mapa fizyczna świata Trefl 12+
Original price was: 35 zł.Current price is: 30 zł.
SALE
Puzzle Wiktoriański dom 1000 /12+
Original price was: 35 zł.Current price is: 30 zł.
SALE

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Już w wieku lat 10-12 lat większość dzieci dokonuje tzw. „skoku rozwojowego”, z tym, że dziewczynki z zasady dojrzewają wcześniej niż chłopcy. Obie grupy jednak wyraźnie zaczynają okres dojrzewania i zarówno zakup zabawki dla dziewczynki 12 lat, jak i zabawki dla chłopca 12 lat, zdaje się być nie lada wyzwaniem. Niemniej pomocna może tu być odpowiednia kategoria wiekowa w sklepie internetowym hopdowody.pl. Znajdziemy tam zarówno klocki, jak i gry planszowe, ale też zabawki twórcze i logiczne.

Jakie zabawki dla chłopca 12 lat będą najlepsze w tym wieku?

Chłopcy w tym wieku poszukują już nie tyle beztroskiej, nieskomplikowanej zabawy, jak w poprzednich latach życia – co zabawek, dzięki którym mogą poszerzyć swą wiedzę, zaprząc do zabawy umiejętności lub elementy kombinatorycznego myślenia. Dzięki bardziej skomplikowanym grom planszowym (jak np. Anty-Monopoly) mogą zaprząc poznaną w środowisku szkolnym, jak i w życiu rodzinnym, logikę działania.

Zabawki dla 12 latka z samej zasady muszą łączyć dwie składowe: element zabawy i przyjemności oraz komponent wymagający zaprzęgnięcia minimalnego chociażby wysiłku intelektualnego podczas rozrywki. Dzięki nowym formom zabawy chłopcy zaczynają odkrywać świat, badać pewne zjawiska oraz nauczą się wykorzystywać wiedzę już zdobytą. Optymalne zabawki dla chłopca 12 lat, to klocki LEGO o wyższym stopniu komplikacji, wymagające większego stopnia uwagi oraz pewnej dozy cierpliwości.

Znakomicie sprawdzą się też gry rodzinne, w których bazuje się nie tylko i wyłącznie na zjawisku przypadkowości i losowości, lecz także buduje współpracę z graczami, by osiągnąć dany cel lub tworzy pewną strategię postępowania. Dobrym pomysłem będą też gry edukacyjne marki Czu Czu. Rozwijające wyobraźnię i jednocześnie dające dziecku nową wiedzę mogą być tu zabawki dla chłopca lat 12 marki Clementoni, przy wykorzystaniu których chłopiec poznaje świat chemii (Chemiczne niespodzianki), zawiłości fizyki (seria Laboratorium Mechaniki) lub też szlifuje umiejętności manualne (seria Naukowa Zabawa).

Zabawki dla dziewczynki 12 lat – nie lada wyzwanie dla rodzica i dla dziecka

Dziewczynka w tymże wieku około lat 12 wychodzi już z okresu, w którym bawiła się wyłącznie lalkami lub nieskomplikowanymi w swej formie zabawkami, które dawały jedynie wgląd w świat dziewczęcej estetyki. Rzecz jasna zjawisko piękna nadal będzie ważne dla rozwijających się małych kobiet, jednakże wybierając zabawki dla dziewczynki lat 12, należy dogłębnie zastanowić się, jakie zabawki będą mogły pobudzić wyobraźnię naszego dziecka.

Czy dziewczynka, która już od kilku lat uczestniczy w edukacji szkolnej może otrzymać w prezencie zabawkę kreatywną lub zestaw plastyczny? Jak najbardziej! Dziewczynki w tym wieku będą instynktownie (wsparte nauczaniem plastycznym e szkoły podstawowej) poszukiwać zabawek (np. Maseczki Piękności lub Laboratorium Perfum od Clementoni), w których będą mogły nie tylko odtwarzać, ale i samodzielnie kreować. Takie zabawki dla dziewczynki lat 12, to znakomity sposób na pogłębienie przyjaźni z koleżankami, ponieważ większość zestawów kreatywnych proponowanych przez hopdowody.pl jest obliczona na większą liczbę uczestniczek. Dla rozwijających się młodych dziewczynek odpowiednie też będą gry logiczne (świetną propozycję ma tu rodzima marka Alexander), takie jak klasyczne domino czy chińczyk, przyciągające przepiękną kolorystyką i odniesieniami do dziewczęcego świata.