Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Wraz z wiekiem zauważamy nie tylko, iż nasze dziecko powoli, aczkolwiek sukcesywnie przestaje interesować się zabawkami wieku wczesnodziecięcego, ale odchodzi też powoli od zabaw zabawkami sensorycznymi i tymi nieskomplikowanymi w formie i treści. Zabawki dla dziewczynki 11 lat jak i dla dorastającego chłopca niekoniecznie muszą być najmodniejszymi gadżetami dla nastolatków – wręcz dla rozwoju w tym wieku, zbyt „młodzieżowe” zabawki nie są wskazane. Niekoniecznie też musimy od razu sięgać po sprzęt elektroniczny – nasze dziecko zdąży jeszcze usiąść przed laptopem czy smartfonem. Postarajmy się więc zainteresować naszą latorośl czymś bardziej angażującym logiczne myślenie, inteligencję emocjonalną i społeczną.

Zabawki dla chłopca 11 lat – co możemy zaproponować naszym chłopcom

Wiek, w którym chłopcy idą już do 3-4 klasy szkoły podstawowej, to bardzo ciekawy czas w ich życiu. Przestają się bowiem interesować niemalże całkowicie zabawkami dla młodszych chłopaków, z okresu poprzedniego. Natomiast tematy męskie będą teraz dla nich bardzo ważne. Niektórzy z nich, z większym jeszcze zainteresowaniem zagłębią się w kwestie motoryzacyjne. Wówczas, najlepsze zabawki dla 11 latka to np. wysoce rozbudowane pod względem liczby elementów i wymagające większej precyzji, zestawy klocków LEGO z serii Technics. Pojazdy kontrolowane radiemto także dobra propozycja dla tych, którzy mają możność bawić się nimi w dużym mieszkaniu lub na dworze.

Dobrym pomysłem dla tych dzieciaków, którzy dużo czasu spędzają na zewnątrz, poza domem będą zabawki produkowane przez światową markę Hasbro. Mowa tu o serii wyrzutni Nerf (pistoletów i karabinów), która nadal jest bardzo popularna i pozwala na świetną zabawę w grupie. Podobne w formie, czyli również militarne zabawki dla chłopca 11 lat, stanowi grupa pistoletów-blasterów z linii Laser X Evolution, które dzięki emisji bezpiecznej i jednocześnie wyraźnie widocznej wiązki światła podczerwonego, wnoszą zabawę na zupełnie nowy etap zmagań zespołowych.

Chłopcy zafascynowani technika niewątpliwie sięgną po chodzące lub jeżdżące na gąsienicach roboty marki Clementoni. Najfajniejsze w robotach serii Coding Lab lub Naukowa Zabawa jest to, że młody inżynier nie dostaje gotowej zabawki, lecz musi podjąć wysiłek kompletacji części składowych i samodzielnego montażu.

Czym teraz interesują się nasze córki, czyli zabawki dla dziewczynki 11 lat

Z pewnością nasza 10 lub 11 letnia córka, raczej nie będzie chciała sięgnąć po klocki z serii LEGO Duplo, no chyba że będzie się wspólnie bawić z dużo młodszą siostrą. Natomiast inne serie tego uznanego duńskiego producenta klocków, jak Friends z pewnością znajdą jej uznanie. Klockowymi przyjaciółkami bawić się można w pojedynkę lub z koleżanką. I podobnie w kwestii lalek – zabawki dla dziewczynki 11 lat to na pewno nie lalki typu „baby born”, a łatwiejsze do odnalezienia na hopdowody.pl lalki Barbie. Szczególnie przyciągającymi dziewczynki w tym wieku, mogą się okazać te najbardziej modne i kolorowe w swych stylizacjach lalki z serii Fashionistas.

Odpowiednie zabawki dla dziewczynki 11 lat, niejednokrotnie będące trafionym prezentem to także zabawki plastyczne, dzięki którym dziewczynka będzie mogła rozwinąć swoje pasje związane z zajęciami na szkolnej plastyce. Producent 3TOYSM proponuje tutaj zestawy składające się ze sztalugi, kanw malarskich, kompletu pędzli oraz palety z farbami.

Wybierając zabawki dla dziewczynki 11 lat spróbujmy naszym dziewczynkom zasugerować puzzle. Układanie puzzli, zwłaszcza tych w zestawach o ogromnej liczbie elementów to zajęcie dość mozolne i raczej statyczne, aczkolwiek wzmacniające dobre cechy cierpliwości, wytrwałości i koncentracji.