Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:

Boheter lub marka

Resetuj Filtry
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New
SALE New

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Zabawkowe samochody

Większość małych dzieci bez względu na płeć lubi bawić się samochodami. Już od najmłodszych lat maluchy zwracają uwagę na radiowozy policyjne, wozy strażackie, karetki, ale i szybkie sportowe samochody. Zabawkowe auta są doskonałym pomysłem na prezent dla małych dzieci, ale również dla tych starszych. Jaki model wybrać podczas zakupu i na co zwrócić uwagę?

Zabawkowe auta

Samochody zabawki są jednymi z najpopularniejszych akcesoriów wśród dzieci. Półki sklepowe czasami uginają się wręcz pod ich ciężarem. W sklepach internetowych można znaleźć setki modeli różnego typu samochodów, samochodzików i akcesoriów do nich. W zależności od wieku dziecka różnić się będzie materiał z jakiego zabawki powinny być wykonane. Podobnie sytuacja wygląda z typem i stopniem złożoności zabawki.

Jakie samochodziki dla dziecka?

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na materiał z jakiego wykonana jest zabawka. Dla najmłodszych polecane będą auta drewniane lub plastikowe. Zazwyczaj nie będą one posiadać małych elementów, które stwarzają ryzyko połknięcia przez malucha. Będą one wykonane w prostszy sposób. Dla małego dziecka wcale nie są jednak ważne szczegóły pojazdu. Dużo istotniejsze jest to, żeby auto było kolorowe i np. wydawało dźwięki lub świeciło. Starsze dzieci z pewnością bardziej ucieszą się z metalowych modeli. W wielu przypadkach są one wiernym odwzorowaniem samochodów jakie w rzeczywistości można spotkać na drogach. Na rynku można znaleźć również modele do samodzielnego składania. Posiadają jednak one sporo małych części, a złożenie wymaga precyzji. W związku z tym polecane są one starszym dzieciom.

Drewniane samochodziki dla niemowlaka

W momencie gdy maluch zaczyna raczkować doskonałą zabawką może być drewniany samochodzik lub kolejka. Tego typu pojazdy posiadają duże kółka i są bardzo wytrzymałe. Dzięki temu dziecko może raczkować i opierać się na autku bez ryzyka jego uszkodzenia. Dodatkowo drewniane zabawki są ekologiczne i bardzo bezpieczne. Istnieje bardzo małe ryzyko, że jakakolwiek część się urwie i zostanie połknięta przez dziecko lub doprowadzi do jego skaleczenia. Zabawkowe samochody wykonane z drewna posiadają często dodatkowe funkcję jak np. klekotkę która wydaje charakterystyczny dźwięk podczas jazdy. Ciekawym urozmaiceniem mogą być również otwory do dopasowywania dedykowanych elementów.

Plastikowe autka dla dziecka

Najpopularniejszym materiałem z jakiego wykonywane są samochody zabawki jest plastik. Jest on tańszy od drewna i pozwala na wykonanie dokładniejszych modeli. Przy wyborze zabawek z tego materiału należy unikać najtańszych przedmiotów bez atestów. Tego typu produkty mogą być nawet niebezpieczne dla naszych pociech. Plastikowe samochodziki są również bardzo wytrzymałe. Dodatkowo pozwalają na umieszczenie wewnątrz świecących i grających elementów, które przyciągają uwagę maluchów. Droższe zabawki posiadają wbudowany napęd lub są zdalnie sterowane.

Metalowe modele samochodów

Najdroższym rodzajem zabawkowych samochodów są te wykonane z metalu. Bardzo często są one wiernym odwzorowaniem modeli poruszających się po drogach lub torach wyścigowych. Lakierowane elementy sprawiają, że samochodziki wyglądają bardzo realistycznie. Podobnie jednak jak lakier w samochodzie jest je łatwo uszkodzić dlatego nie są polecane dla najmłodszych dzieci.

Ponadczasowe resoraki

Resoraki to popularne małe samochodziki, które są kopiami rzeczywistych pojazdów poruszających się po drogach. Od lat ich popularność nie maleje. Można je zakupić pojedynczo lub w zestawach po kilka sztuk. Wielu producentów oferuje do nich specjalne akcesoria jak np. tory wyścigowe czy parkingi. Pozwala to urozmaicić zabawę.

Samochody zdalnie sterowane

To jeden z rodzajów zabawek, który taką samą radość sprawi dzieciom jak i rodzicom. Zdalnie sterowane samochodziki pozwalają oddalić się nawet na kilkanaście metrów od użytkownika. Daje to duże możliwości zabawy. Można np. na podwórku czy placu zabaw przygotować specjalny tor i organizować wyścigi lub jazdę pomiędzy przeszkodami.

Samochodziki z bajek

Kolejną grupą zabawkowych aut są te z bajek. Inspirowane najpopularniejszymi wśród maluchów animacjami pozwalają przenieść się do świata ukochanych bohaterów. Tego typu zabawki od lat przyciągają najmłodszych. Wóz strażacki strażaka z bajki, czy karoca księżniczki to tylko pierwsze z brzegu przykłady bajkowych pojazdów.

Tory dla samochodów

Jak już wcześniej wspomniano wielu producentów oferuje do swoich samochodzików specjalne akcesoria, które uatrakcyjniają zabawę. Za przykład można tutaj podać np. tory wyścigowe. W wielu przypadkach są to specjalne konstrukcje, które należy najpierw złożyć co jest dodatkową okazją do zabawy i nauki precyzji. Tego typu tory często są wielopoziomowe i pozwalają na rozbudowę o kolejne elementy z czasem. Dzięki temu nie trzeba jednorazowo ponosić dużego wydatku, tylko z czasem dokupować interesujące nas elementy jak ramy czy wyrzutnie. Podobnie sytuacja ma się z samochodzikami. Na początek można zakupić kilka sztuk i z czasem rozbudowywać kolekcję o nowe modele.