Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Puzzle 260 elementów

Puzzle są dobrym rozwiązaniem na prezent dla dzieci w wieku +8 lat, to forma rozrywki polegająca na układaniu dużego obrazku z małych fragmentów. Układanie puzzli jest to dobra metoda na rozwój intelektualny dzieci.
Puzzle 260 elementów jest to dość skomplikowany obrazek, który zajmie dziecko na dłuższą chwilę. 260 elementów puzzli jest wystarczającą ilością jak dla dzieci w wieku +8 lat – takie puzzle cieszą się dość dużą popularnością ze względu na fakt, że większość ludzi lubi spędzać wolny czas przy rodzinnym stole układając je. W takiej grupie znajdą się też osoby, które po prostu je kolekcjonują. Cena takich puzzli waha się od 20 zł do 40 zł za 260 elementów.

Historia powstania puzzli

Pierwsze puzzle stworzył londyński grawer i kartograf – John Spilsbury. Ucząc się geografii naklejał mapy na cienkie kawałki drewna i nacinał je wzdłuż granic państw. Ta nauka rozprzestrzeniła się w całej Anglii. Poza Anglią puzzle zyskały większą popularność w XIX wieku. Od XX wieku puzzle zostały wykrajane maszynowo, aby znacznie obniżyć koszty ich produkcji. Mimo tego, że puzzle istnieją na świecie dość długi czas, cieszą się bardzo duża popularność u małych, dużych dzieci ale i u dorosłych.
Największe puzzle składały się z 32 000 małych elementów, a ułożenie ich trwało aż 4 dni! Puzzle układano w 10 osób – składanie tak dużego obrazu z tylu elementów trwało bardzo długo, ale efekt końcowy był oszałamiający.

Jak wygląda produkcja puzzli?

Do powstania puzzli potrzeba tylko projektu graficznego i pomysłu co na nim się znajdzie i dla jakiej grupy wiekowej mają trafić puzzle. Po namalowaniu projektu studio graficzne zajmuje się jego drukiem. Puzzle muszą być wykonane starannie z zachowaniem jak największej dokładności, aby po ułożeniu dobrze ze sobą pasowały. Zatwierdzone projekty są wysyłane do sklepów zabawkowych, takich jak hopdowody.pl.

Puzzle trefl 260