Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:

Boheter lub marka

Resetuj Filtry
PIENIADZE MUL297 BILON I BANKNOTY DO ZABAWY 7+
Original price was: 20 zł.Current price is: 17 zł.
SALE
Adamigo Chińczyk i warcaby
Original price was: 30 zł.Current price is: 25 zł.
SALE
Gra Chińczyk mały 2083
Original price was: 20 zł.Current price is: 17 zł.
SALE
Gra w kości
Original price was: 20 zł.Current price is: 17 zł.
SALE
Feluś i Gucio grają w sylaby
Original price was: 70 zł.Current price is: 59 zł.
SALE
GRA Kalambury dla dzieci. Gra świąteczna Kangur 4+
Original price was: 25 zł.Current price is: 21 zł.
SALE
GRA Dzieci kontra Rodzice. Znajdź Mamę! Kangur 3+
Original price was: 25 zł.Current price is: 21 zł.
SALE
GRA Afera w ZOO 4+
Original price was: 25 zł.Current price is: 21 zł.
SALE
GRA Dino Memory Kangur
Original price was: 25 zł.Current price is: 21 zł.
SALE
GRA Dom urwisów 5+
Original price was: 25 zł.Current price is: 21 zł.
SALE
PĘDZĄCE ŻÓŁWIE GRA EGMONT
Original price was: 80 zł.Current price is: 68 zł.
SALE
GOLIATH PODŁOGA TO LAWA THE FLOOR IS LAVA ROCK RUMBLE GRA KARCIANA 296893
Original price was: 35 zł.Current price is: 30 zł.
SALE
Pomaluj buźkę! Zgadnij kim jestem! Tematyka Ogólna Cobi
Original price was: 100 zł.Current price is: 85 zł.
SALE
Cobi, Pomaluj buźkę! Zgadnij kim jestem! Jedzenie, gra familijna
Original price was: 110 zł.Current price is: 93 zł.
SALE
GOLIATH GRA PODLOGA TO LAWA 914532
Original price was: 110 zł.Current price is: 93 zł.
SALE
GRA DOS GRA KARCIANA FRN36
Original price was: 40 zł.Current price is: 34 zł.
SALE
ALEX GRA BIERKI 389
Original price was: 8 zł.Current price is: 7 zł.
SALE

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Nie trzeba być wysokiej klasy pedagogiem, by stwierdzić, iż większość gier planszowych sprzyja rozwojowi małych dzieci. Gra planszowa dla 5 latka, oczywiście ta odpowiednio dobrana do możliwości poznawczych pięciolatka, to znakomity sposób rozbudzenie ciekawości u naszego dziecka i jednocześnie na większe zadzierzgnięcie więzi rodzinnych, podczas emocjonującej rozgrywki.

Gra planszowa dla 5 latka

O naszych pociechach w wieku lat 5-6 nie możemy – rzecz oczywista – powiedzieć, ze już wchodzą w wiek dorastania, jeszcze daleko im do grupy, nawet wczesnych nastolatków. Niemniej z pewnością, wyrastają już z wieku dziecięcego i zabawki, jakimi jeszcze niedawno się bawiły, nie są już w centrum ich zainteresowania. Nie oznacza to, że lalki lub samochodziki czy zestawy LEGO zostaną z dnia rzucone w kąt, lecz powoli będą zastępowane przez zabawki i gry (np. gry planszowe dla 5 latka) bardziej skomplikowane pod względem budowy, estetyki i możliwości interakcji.

Podobnie jest z grami planszowymi – te najprostsze, jakkolwiek świetnie wykonane i kolorowe (np. te proponowane przez markę Alexander) mogą być zbyt proste i jakkolwiek dziwnie to zabrzmi – dziecinne, dla naszego pięciolatka. Okazuje się, ze wzrastające zainteresowanie naszego dziecka światem zewnętrznym (do tej pory poznawało ono świat rodzinny i domowy) skutkuje naturalnym odruchem sięgania po zabawki i gry bardziej złożone i subtelne. Przykładowo, przesiadamy się więc z klocków typu Duplo na zestawy bardziej rozbudowane i wymagające większej sekwencji wynikających i powiązanych ze sobą ruchów. Tak więc również i gry planszowe dla 5 latka będą wymagały większej uwagi, większej kombinatoryki w myśleniu nad kolejnymi posunięciami. Notabene, gra lub planszówka dla 5 latka, taka jak Tabliczka Mnożenia – Mnożenie bez problemów, proponowana przez markę Jawa, pozwala za pomocą bezstresowej zabawy utrwalać pierwszą szkolną wiedzę z klas 1-3.

Planszówka dla 5 latka

Organizując wspólne wyjścia na spacery, aktywności sportowe na świeżym powietrzu lub rodzinne – jakże potrzebne dla rozwoju naszych dzieci, przejazdy rowerowe, zapominamy o tym, iż planszówka dla 5 latka, to także dobry pomysł na wspólny wieczór. Znakomicie sprawdzą się tu takie gry planszowe dla 5 latka, jak wydane przez Naszą Księgarnię: PuzzloGra Dżungla lub Podróż w Czasie. Pięciolatek w grach planszowych łączących układanie elementów jak w tradycyjnych puzzlach z przesuwaniem pionków po planszy, będzie mógł czuć się swobodnie, bowiem poziom trudności będzie dopasowany do jego zdolności i percepcji otaczającego świata.

Gry planszowe dla 5 latka zazwyczaj są także dopasowane do wieku naszych pociech także pod względem długości trwania. Jak wiadomo, dzieci w tym wieku – co jest rzeczą całkowicie naturalną, wiec nie powinniśmy wymagać więcej – nie są zdolne do długotrwałej koncentracji. Tak więc, rozgrywka jaką prezentuje typowa planszówka dla 5 latka, mieści się w ramach czasowych: 15-20 minut.