Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:

Pierwszy zakupiony wózek dla dziecka najczęściej zaczyna być za mały po około pół roku. Gondola staje się ciasna, a dziecko nie może się w niej wygodnie położyć. W tym wieku maluch zaczyna też uczyć się siadania, dlatego potrzebuje to tego innych warunków. Przed zmianą wózka na nowy, należy w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakich sytuacjach będzie on głównie wykorzystywany.

Wózki dziecięce

Drugim typem wózków dla dzieci są tzw. parasolki. Ich nazwa pochodzi od sposobu składania, ponieważ spakowane zajmują mało miejsca i są proste w transporcie. Wózki dziecięce tego typu są jednak przeznaczone dla starszych dzieci ze względu na mniejsze możliwości regulacji. Ogromnym plusem tego typu konstrukcji jest niska waga i mobilność. Wniesienie ich po schodach w bloku nie powinno stanowić najmniejszego problemu dla większości osób. Dodatkowo złożony wózek można postawić wygodnie w rogu pokoju czy schować do bagażnika w samochodzie. Z kolei półka pod siedziskiem pozwala na przewożenie zakupów czy akcesoriów dziecięcych w wygodny sposób. Wózki parasolki posiadają zazwyczaj mniejsze koła jednak nowoczesne konstrukcje są bardzo stabilne w prowadzeniu.

Fotelik w wózku dziecięcym

Przy zakupie wózka z fotelikiem należy zwrócić uwagę, czy posiada on niezbędne atesty i dopuszczenia. Dodatkowym atutem w fotelikach są ochraniacze na pasy. Z jednej strony zwiększają one komfort dziecka, z drugiej pozwalają zachować czystość, ponieważ w większości przypadków można je zdjąć do prania.

Nowoczesne wózki dla dzieci

Najpopularniejsze wózki dla dzieci to tzw. spacerówki. Najczęściej na komplet takiego zestawu składają się trzy części. Jest to duży wózek spacerowy, pierwszy fotelik samochodowy (do ok. 9 kg) i gondola. Podział na tego typu części sprawia, że wózek służy dziecku przez długi czas wraz ze wzrostem. Dodatkowo nowoczesne wózki dla dzieci posiadają duże gumowe koła. Znacząco zwiększają one komfort użytkowania, ponieważ prowadzenie wózka jest zdecydowanie łatwiejsze.