Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:

Boheter lub marka

Resetuj Filtry

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Spacerówka

Kompletując wyprawkę dla maluszka, nie można zapomnieć o zakupie odpowiedniego wózka, dzięki czemu możliwe stanie się wspólne wychodzenie z domu i przebywanie na świeżym powietrzu. Godne polecenia są wózki spacerowe, zapewniające wygodę i bezpieczeństwo. Istotne będzie to, aby były wytrzymałe, lekkie i komfortowe w prowadzeniu. Obecnie rodzice mogą liczyć na wiele rodzajów spacerówek, dzięki czemu można dobrać odpowiedni model do swoich preferencji i potrzeb podopiecznego. Mając na uwadze kilka istotnych kwestii, znalezienie idealnego wózka spacerowego staje się niezwykle prostym zadaniem.

Co przemawia za tym, aby wybrać wózki spacerowe?

Spacerówka przydaje się już w przypadku półrocznego dziecka, które jest w stanie samodzielnie siadać. Warto w takim momencie zrezygnować z klasycznej gondoli i zapewnić dziecku coś bardziej dla niego komfortowego. Z pomocą przychodzi właśnie wózek spacerowy, który posłuży dziecku do nawet trzeciego roku życia. Bedzie to wobec tego długoterminowa inwestycja, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór. Podczas ciepłych miesięcy do spacerówki można zacząć przyzwyczajać już najmłodsze dzieci, od pierwszych tygodni życia. Istotne jest rozkładane siedzisko na płasko, dzięki czemu w każdej chwili możliwe będzie ułożenie dziecka wygodnie w pozycji leżącej. Kolejną kwestią jest łatwa zmiana kierunku siedziska – małe dzieci powinny jeździć w wózku przodem do rodzica, co zapewni im największy poziom bezpieczeństwa.

Oparcie wózka spacerowego powinno być duże i wygodne, sztywne i jednocześnie miękkie, z możliwością regulowania. Bardzo ważne w każdym wózku spacerowym są pasy miękko obite i pięciopunktowe. Nie może zabraknąć też pałąka, który zapobiega wypadaniu maluszka z wózka. Większe bezpieczeństwo zapewnią też hamulce i blokada kół, co jest szczególnie pomocne podczas jazdy po nierównościach, przede wszystkim po wzniesieniach. Budka spacerówki musi być wystarczająco duża do tego, aby ochronić dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w postaci opadów, podmuchu wiatru i promieniowania słonecznego. Mile widziane będzie siedzisko z regulowanym kątem nachylenia, co umożliwi dostosowanie go do zmieniających się potrzeb dziecka. Znaczenie ma także łatwe składanie konstrukcji oraz duże, obrotowe kółka.