Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:

Boheter lub marka

Resetuj Filtry

Spacery z dzieckiem należą do udanych jeżeli są bezpieczne i odbywają się bezproblemowo. Aby tak było konieczna jest inwestycja w odpowiedni wózek, który przede wszystkim spełni oczekiwania młodych, wymagających rodziców. Oczywiście w pierwszych miesiącach życia, gdy dziecko powinno przebywać głównie w pozycji leżącej, mówimy o wózku głębokim, ponieważ taki model zapewni odpowiednie bezpieczeństwo podczas spacerów. Powinien on być również wyposażony w przydatne funkcje, które znacznie ułatwiają opiekę nad dzieckiem. Na rynku mamy szeroki wachlarz ofert wózków głębokich dla dzieci, na co zatem warto zwrócić szczególną uwagę podczas jego wyboru?

Wózki głębokie – idealne na każde spacery

Nowoczesne wózki głębokie niczym nie przypominają swych ciężkich poprzedników, których wnoszenie i znoszenie z wysokiego piętra było nie lada wyzwaniem. Obecnie producenci stawiają na lekkie, a przy tym bezpieczne konstrukcje, które doskonale sprawdzają się podczas codzienny spacerów, jak i podczas korzystania z komunikacji miejskiej czy tradycyjnych schodów. Dlatego też sięgają po stelaże aluminiowe – nie tylko lekkie i funkcjonalne, ale też atrakcyjne pod względem wizualnym. Poza tym nowoczesne głębokie wózki dziecięce zostały zaprojektowane tak, by nie zabrakło miejsca na torbę z rzeczami dla dziecka czy podręczne zakupy.

Nowoczesne głębokie wózki dziecięce – 3 w1

Nowoczesne wózki głębokie, dzięki swej uniwersalności, doskonale sprawdzają się nie tylko podczas długich spacerów, ale też podczas podróży samochodem, a to za sprawą swej kompaktowości. O co chodzi? Otóż, posiadają one możliwość złożenia stelaża, który na ogół zajmuje mało miejsca, bez problemu zmieści się więc w bagażniku samochodu. Do tego, dzięki wymiennej gondoli na fotelik samochodowy, zapewnimy naszemu dziecku wygodę i bezpieczeństwo podczas podróży. Co więcej, na takim uniwersalnym stelażu możemy jak najbardziej zamocować część od wózka spacerowego – gdy już dziecko wyrośnie z gondoli. Dlatego już na samym początku warto rozważyć zakup opcji 3 w 1, tak by móc w pełni korzystać z jego funkcjonalności przez kilka lat.
Podczas wyboru wózka głębokiego warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka kwestii, takich jak chociażby przewiewność gondoli – ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci urodzonych wiosną i latem, ale też czy na wyposażeniu znajduje się osłona przeciwdeszczowa – również powinna być wyposażona w odpowiedni system wywietrzników. Jeśli zaś dziecko urodzi się zimą to powinniśmy zwrócić uwagę na to czy wybrany przez nas wózek ma odpowiednio głęboką gondolę, w której swobodnie zmieści się nie tylko śpiworek, ale i kocyk.

Poza tym dla rodziców ma znaczenie również rodzaj zastosowanej tapicerki – przecież trzeba będzie ją co jakiś czas czyścić. Kolejną bardzo ważną kwestią są koła – tutaj prym wiodą koła pompowane, które bardzo dobrze wyłapują nierówności, a do tego są odporne na ścieranie oraz działanie wysokich temperatur. Przy czym, coraz częściej są one wypierane przez nowoczesne opony żelowe – są nie tylko odporne na przebicia, ale też zmniejszają odczucie wstrząsów.