Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:

Boheter lub marka

Resetuj Filtry

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Odpowiednio dobrany fotelik samochodowy z nowoczesnym wyposażeniem zapewni dziecku komfort jazdy oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Na co zwrócić uwagę kupując fotelik dla dziecka do samochodu?

Jaki fotelik dla dziecka?

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego zależy w dużej mierze od wagi dziecka. W większości przypadków dziecko na przestrzeni lat będzie potrzebowało trzech fotelików. W pierwszej kolejności będzie to fotelik dla malucha. Mocowany w przeciwnym kierunku do jazdy samochodu może pełnić również funkcję nosidełka. Dziecko w tego typu foteliku powinno być mocno zapięte. Zapewni to odpowiedni poziom bezpieczeństwa w przypadku kolizji. Należy jednak pamiętać o przerwach podczas jazdy, aby zapewnić odpowiedni komfort maluchowi.

Drugi fotelik dla dziecka

Drugim fotelikiem będzie urządzenie montowane do samochodu np. na system ISOFIX lub na pasy bezpieczeństwa. Konstrukcje tego typu posiadają własne pasy bezpieczeństwa oraz mocowanie przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

Foteliki samochodowe

Starsze dzieci powinny korzystać z większych fotelików nie posiadających własnych pasów. Jazda przodem do kierunku jazdy ma zaadaptować młode osoby do konstrukcji samochodu. Ich głównym celem jest dopasowanie dziecka do specyficznej konstrukcji samochodu, która w dużej mierze projektowana jest dla dorosłych osób. Zmiana przebiegu pasa bezpieczeństwa oraz wyższa pozycja w stosunku do siedzenia to główne cechy wyróżniające drugie foteliki samochodowe.

Fotelik samochodowy isofix

System ISOFIX jest obecnie najlepszym i najpopularniejszym sposobem mocowania fotelika w samochodzie. Proste zaczepy przymocowane bezpośrednio do nadwozia zapewnią najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz prosty montaż. System jest stosowany we wszystkich samochodach produkowanych od 2006 roku. Fotelik samochodowy ISOFIX jest tak naprawdę przytwierdzony do konstrukcji samochodu, a nie do siedzenia czy pasów bezpieczeństwa. W chwili wypadku sprawia to, że fotelik pozostaje na swoim miejscu zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa dla dziecka.