Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:

Boheter lub marka

Resetuj Filtry
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Świetną alternatywą dla ręcznika jest okrycie kąpielowe dla noworodka, wykonane z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, przyjaznego dla wrażliwej i delikatnej skóry maluszka. Przyda się nie tylko po kąpieli, ale też w wielu innych sytuacjach, może nawet pełnić rolę otulacza, maty do zabawy na trawie w przydomowym ogrodzie itd. Okrycie kąpielowe wykonane jest z tkaniny mającej za zadane utrzymywać ciepło, czyli chronić przed chłodem, zapobiegając dyskomfortowi. Duży rozmiar pozwala na okrycie nie tylko noworodka, ale też starszego niemowlęcia.

Okrycia kąpielowe dla niemowląt – jak wybrać odpowiednie?

Każde niemowlę wymaga odpowiedniej pielęgnacji, codziennej kąpieli. Potrzebuje też własnego ręcznika, który nie może być jednak zbyt szorstki ani twardy, po podrażni delikatną wrażliwą skórę maluszka. Warto wobec tego zainwestować w dobrej jakości okrycie kąpielowe dla noworodka i niemowlaka, które przyjemnie otuli i zabezpieczy przed zmarznięciem. Przy jego wyborze powinno się mieć na uwadze kilka istotnych kwestii – rozmiar, materiał, chłonność, miękkość, jakość, wygodę użytkowania, estetykę. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że rodzice mogą obecnie liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dobrać idealne okrycie wierzchnie do potrzeb i preferencji swoich podopiecznych. Okrycie kąpielowe powinno być na tyle duże, aby można było nie tylko wytrzeć nim dziecko, ale całe otulić.

Okrycie kąpielowe dla noworodka

Najlepszym wyborem są okrycia bawełniane i bambusowe, przyjazne dla skóry, przyjemne w dotyku, zapewniające optymalną chłonność i szybkie schnięcie. Na korzyść okryć kąpielowych wykonanych z delikatnych włókien bambusowych przemawia nie tylko wytrzymałość, ale przede wszystkim właściwości antybakteryjne. Można wobec tego uchronić dziecko przed szkodliwymi drobnoustrojami. Unikać powinno się okryć wykonanych ze sztucznych włókien, które bardzo słabo chłoną wodę. Jako że skóra niemowlaka jest bardzo delikatna i wrażliwa, podatna na podrażnienia, konieczne będzie wybranie miękkiego i przyjemnego w dotyku okrycia kąpielowego, które ma bezpośredni kontakt ze skórą. Dostępne w ofercie okrycia gwarantują łatwe i szybkie użytkowanie, nie ma też problemu z utrzymaniem ich w czystości, wyglądają bardzo estetycznie i są atrakcyjne dla dziecka.