Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:
FIKI MIKI – MATERAC PIANKOWY, 120 X 60 X 5,5 CM
Original price was: 50 zł.Current price is: 47 zł.
SALE

Odpowiednie dobranie materaca dla malucha pozwoli mu nie tylko komfortowo przespać noc, ale również zapobiegnie wytworzeniu się wad kręgosłupa w przyszłości. Odpowiednie dobranie materaca jest jednym z kluczowych czynników dla zdrowego rozwoju dziecka, ponieważ będzie ono spędzało na nim bardzo dużo czasu w pierwszych miesiącach swojego życia.

Ile kosztuje materacyk do łóżeczka?

Kupując pierwszy materacyk do łóżeczka wiele osób nie chce wydawać dużo pieniędzy. Mają one świadomość, że dziecko szybko z niego wyrośnie i trzeba będzie kupić kolejny. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ w pierwszych miesiącach życia dziecko może w łóżeczku spędzać nawet 20 godzin dziennie. Odpowiednio dobrany materac zapewni bezpieczeństwo i zapobiegnie powstawaniu wad postawy.

Jaka twardość materaca?

Przy wyborze materaca do łóżeczka dla noworodka nie warto patrzeć na swoje osobiste preferencje dotyczące twardości. Pierwszy materac nie powinien być za miękki, ponieważ ciało dziecka w pierwszych miesiącach nie jest proporcjonalne. Taki materac może powodować nadmierne wgłębianie się głowy i prowadzić do wad kręgosłupa. Zbyt twardy materac z kolei może skutkować trudnościami w przepływie krwi i dyskomfort dziecka.

Materace do łóżeczka

Istnieje kilka materiałów, z których produkowane są materace do łóżeczka. Do najpopularniejszych należy bez wątpienia pianka poliuretanowa, lateks i pianki wysokoelastyczne. Każdy z tych produktów będzie miał swoje wady i zalety. Pianka poliuretanowa będzie najtańsza, jednak jej trwałość pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie bardziej polecane są materace z pianki lateksowej. Są one bardzo elastyczne i dopasowują się do wagi użytkownika, dzięki czemu wraz ze wzrostem dziecka będą uginać się na odpowiednią głębokość.

Usztywnienie materaca

Do wypełnienia materacy dla dzieci często stosuje się włókna kokosowe. Nie zajmują one całej powierzchni materaca, a jedynie jedną z warstw. Dzięki temu materac jest sztywniejszy i twardszy. Przy zakupie materaca z tego typu wypełnieniem należy zwrócić uwagę, czy posiada on niezbędne atesty.