Filter

Price range:

Show:
Sort By:

Loading...

No more items available

W wyprawce dla dziecka koniecznie musi znaleźć się butelka dla noworodka, będzie potrzebna już przy karmieniu przejściowym. Niektóre mamy stosunkowo szybko przechodzą na pokarm modyfikowany z różnych powodów, dlatego zawsze należy mieć w zanadrzu odpowiednią butelkę, dopasowaną do potrzeb i preferencji swojego dziecka. Może okazać się niezbędna już nawet w pierwszym miesiącu życia. Pora zastanowić się nad tym, czym kierować się przy wyborze butelki dla niemowlaka.

Komfortowe karmienie za pomocą butelki dla niemowląt

Obecnie rodzice mogą liczyć na szeroki wachlarz wyboru butelek do karmienia, ale każde dziecko jest inne, dlatego należy dobrać model do jego indywidualnych potrzeb i preferencji. Dostępne butelki dla noworodka mają różną pojemność – w przypadku miesięcznego dziecka wystarczające będzie 110 ml, w czwartym miesiącu życia 150 ml, natomiast półrocznemu powinno się kupić butelkę o pojemności co najmniej 180 ml. Istotne przy wyborze będzie też to, z jakiego materiału została wykonana butelka – może być szklana lub plastikowa. Szklana butelka jest ekologiczna, można ją wyparzyć i wygotować, czyli pozbyć się wszelkich chorobotwórczych drobnoustrojów. Z kolei modele plastikowe są lżejsze, łatwiejsze w obsłudze dla dziecka, bardziej wytrzymałe, nie nagrzewają się tak szybko jak butelki szklane. Istotne będzie to, aby butelka nie zawierała w składzie szkodliwego BPA.

Butelki dla Niemowlaka

Kluczową kwestią w każdej butelce do karmienia jest smoczek, który może mieć różny przepływ – należy dostosować go do wieku dziecka. Godne uwagi są butelki ze smoczkami wyposażonymi w system antykolkowy, dzięki czemu są automatycznie odpowietrzane – wentylek zapobiega mieszaniu się mleka z powietrzem podczas karmienia. Warto też poszukać butelki ze smoczkiem mającym kształt kobiecej piersi, co wywoła naturalny odruch ssania i ułatwi dziecku pobieranie pokarmu. Ciekawą opcją są butelki z funkcją aktywnego ssania, modele termiczne (utrzymujące ciepło podgrzanego pokarmu), wzbogacone w uchwyt (wspierają naukę samodzielnego picia).