Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:

Boheter lub marka

Resetuj Filtry
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Wprowadzenie napojów do diety dziecka jest bardzo ważne. Jednym z głównych napojów, jakie każde dziecko powinno otrzymać codziennie jest woda, którą należy podawać za pomocą odpowiedniego naczynia – a jest nim właśnie bidon.

Bidon do nauki picia dla dziecka

Specjaliści wskazują, że to nie butelka ze smoczkiem ani kubek niekapek, ale właśnie bidony są najlepszym naczyniem dla dziecka, które uczy się pić samodzielnie.
Bidony, dostępne w naszym sklepie posiadają niezbędne atesty i wpływają pozytywnie na sposób w jaki dziecko pije, oddycha oraz pobiera pokarm, co w późniejszym czasie ma wpływ również na poruszanie językiem i nauką mowy u maluszka.
Funkcjonalne i estetyczne bidony ze słomką są idealny dla maluszka, które uczy się pić nowe płyny, ponieważ zapewniają właściwą kontrolę pozycji języka w czasie picia i – w przeciwieństwie do np. ustnika niekapka – nie wpływają na niewłaściwy zgryz u dziecka. Ponadto bidony ze słomką zapewniają dziecku wygodne picie przez rurkę, co jest również dobrym ćwiczenia dla mięśni całej twarzy oraz dla podniebienia miękkiego i języka. Jednocześnie dziecko może swobodnie oddychać i regulować ten oddech w czasie przełykania napoju, co również jest bardzo ważne.
Podczas picia i ssania płynu przez słomkę dziecko wkłada w to dużo energii, co jest swego rodzaju treningiem mięśni jamy ustnej, a jednocześnie wymaga samokontroli, ponieważ maluszek pije tylko w momencie kiedy ma na to ochotę, co jest również bardzo ważne kiedy dajemy dziecku nowe napoje, typu woda lub soki owocowe i uczymy je pić regularnie i we właściwych ilościach.

Cechy bidonów:
– Posiadają przesuwną klapkę oraz słomkę, która chowacie się do środka, dzięki czemu nie dochodzi do rozlewania się płynu;
– Posiadają praktyczne uchwyty, wygodne dla dziecka;
– Przezroczyste ścianki bidonów dają możliwość kontrolowane ilości płynu wewnątrz;
– W zestawie z bidonami znajdują się też słomki oraz ustniki.

Materiał wykonania:
– 100% PP spożywczy
– Ustnik 100% silikon spożywczy, bezpieczny dla dzieci