Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:
Mata sensoryczna 13-elementów
Original price was: 530 zł.Current price is: 450 zł.
SALE
Mata sensoryczna 11 elementów (7 dużych + 4 mini)
Original price was: 380 zł.Current price is: 323 zł.
SALE
Muffik mata puzzle sensoryczne 8 el kształty 916
Original price was: 360 zł.Current price is: 306 zł.
SALE
Canpol babies sensoryczna mata edukacyjna z lusterkiem BabiesBoo
Original price was: 390 zł.Current price is: 331 zł.
SALE
KIDWELL MATA EDUKACYJNA INTERAKTYWNA YOGA
Original price was: 240 zł.Current price is: 204 zł.
SALE
TIAMO MIFFY FUN AT SEA MATA EDUKACYJNA NIJN723
Original price was: 299 zł.Current price is: 160 zł.
SALE
ASKATO MATA PODLOGOWA SESNORYCZNA 6EL 0047
Original price was: 200 zł.Current price is: 170 zł.
SALE

Puzzle na podłogę dla dzieci

Zaletami mat dla niemowląt są przede wszystkim:

 • Bezpieczeństwo – maty są na tyle twarde, że dziecko nie ściśnie ich w żaden sposób, a jego ruchy nie będą ograniczone. Mata jest jednocześnie na tyle miękka i bezpieczna, że podczas ewentualnego upadku upadek dziecka nie będzie dla niego niebezpieczny ani bolesny. Mata wykonana jest z pianki, która nie obetrze skóry dziecka, tak jak może to zrobić np. dywan.
 • Higiena – prawidłowa mata jest łatwa do czyszczenia – nie gromadzi kurzu, roztoczy, a zabrudzenia po jedzeniu czy piciu łatwo jest zetrzeć.
 • Komfort zabawy – maty nie zegną się ani nie przesuną podczas żadnej zabawy.
 • Twarde podłoże – dziecko stając na macie nie zapadnie się, co daje większą stabilność oraz mniejsze ograniczenie ruchowe.
 • Mata gwarantuje izolację termiczną – niemowlę nie przeziębi się bawiąc na macie, tak jakby mogło przeziębić się raczkując po zimnej podłodze lub dywanie.
 • Edukacyjny, ciekawy design – puzzle dla dzieci na podłogę to ciekawe rozwiązanie, aby przyozdobić pokój dziecka. Puzzle można rozkładać, dzięki czemu dziecko może samo tworzyć kształty, a przy tym się uczyć.

Mata dla dzieci na podłogę

Do jednych z zdecydowanie najważniejszych plusów maty dla niemowląt należy to, że dziecko rozciągając się na niej ćwiczy swoje mięśnie. Dziecko może swobodnie obracać głowę, przez co może się ona prawidłowo rozwijać. Dużym plusem jest też to, że niemowlak nie spadnie z maty.

Mata dla niemowlaka powinna być:

 • Twarda – dziecko nie może zapadać się w podłożu, aby jego ruchy były swobodne i nieograniczone. Jeśli ruchy dziecka będą ograniczone zrezygnuje ono z prób rozwijania dalszych umiejętności.
 • Bezpieczna – mata powinna amortyzować upadki pociechy.
 • Powinna być zrobiona z bezpiecznego tworzywa – na macie dla dziecka nie należy oszczędzać. Mata zrobiona z atestami dla niemowląt zawsze będzie droższa od innych mat, lecz będzie najlepsza.
 • Łatwa do czyszczenia z różnych zabrudzeń – w odróżnieniu od kocy czy wykładzin i dywanów mata powinna być łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ ma bezpośredni kontakt z dzieckiem.
 • Mata nie powinna być śliska – Kiedy mata jest śliska dyskwalifikuje ją to z bycia bezpiecznym oraz prawidłowym podłożem dla rozwoju dziecka. Kiedy twoje dziecko nie chce usiąść lub raczkować, a co dopiero chodzić – jest to wina zbyt śliskiej maty.
 • Bez dużej ilości skomplikowanych wzorów i różnorodności kolorów – małe dzieci przytłacza zbyt duża ilość bodźców, przez co nie mogą się skupić.
 • Dziecko nie powinno być w stanie złapać za matę i ją ścisnąć, dlatego należy wybrać matę – koce czy inne materiały nie są do tego odpowiednie.