Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:
Canpol babies – zestaw śliniaków nieprzemakalnych z frotte 3 szt BUNNY&COMPANY
Original price was: 15 zł.Current price is: 14 zł.
SALE
Kinderkraft TASTEE Składane Krzesełko do Karmienia
Original price was: 399 zł.Current price is: 379 zł.
SALE
BABYONO Śliniak apaszka KITTY 879/11
Original price was: 25 zł.Current price is: 24 zł.
SALE
BABYONO Śliniak apaszka LEAVES 879/10
Original price was: 25 zł.Current price is: 24 zł.
SALE
BOCIOLAND ŚLINIAK CERATOWY Z RĘKAWKAMI – MIŚ AUTKO
Original price was: 16 zł.Current price is: 15 zł.
SALE
KIDWELL KRZESEŁKO DO KARMIENIA EATAN 4W1 GRAY
Original price was: 360 zł.Current price is: 342 zł.
SALE
KIDWELL KRZESEŁKO DO KARMIENIA BENO BEIGE
Original price was: 480 zł.Current price is: 456 zł.
SALE
KIDWELL KRZESEŁKO DO KARMIENIA BENO GRAY
Original price was: 480 zł.Current price is: 456 zł.
SALE
Canpol babies fartuszek zmywalny miękki MONSTERS czerwony 9/237_red
Original price was: 16 zł.Current price is: 15 zł.
SALE
Canpol babies fartuszek zmywalny miękki MONSTERS niebieski Symbol: 9/237_blu
Original price was: 16 zł.Current price is: 15 zł.
SALE
Canpol babies śliniak nieprzemakalny z frotte SO COOL turkusowy
Original price was: 13 zł.Current price is: 12 zł.
SALE
Canpol babies śliniak nieprzemakalny z frotte SO COOL różowy
Original price was: 13 zł.Current price is: 12 zł.
SALE
BabyOno 829/05 Silikonowy śliniak z regulowanym zapięciem
Original price was: 25 zł.Current price is: 24 zł.
SALE
Done by Deer Sea Śliniak z Rękawami 6m+ B 1303912
Original price was: 90 zł.Current price is: 85 zł.
SALE
BabyOno Fartuszek Creative Baby 840
Original price was: 15 zł.Current price is: 14 zł.
SALE
BabyOno Fartuszek BABY-EXPLORER 838
Original price was: 15 zł.Current price is: 14 zł.
SALE
BabyOno Śliniak frotte I CAN ALMOST FEED MYSELF 833
Original price was: 16 zł.Current price is: 15 zł.
SALE
BabyOno Śliniak frotte FLAVOUR EXPLORER 832
Original price was: 13 zł.Current price is: 12 zł.
SALE
BabyOno Śliniak frotte I EAT AND I GROW 831
Original price was: 13 zł.Current price is: 12 zł.
SALE
Śliniak Plastikowy Miękki 2/919 Canpol babies
Original price was: 10 zł.Current price is: 9 zł.
SALE

Wraz z rozpoczęciem przygody, jaką jest karmienie maluszka stałym jedzeniem, stajemy przed szeregiem wyborów. Pośród decyzji dotyczących sposobu żywienia, a także momentu, w którym wdrożyć pierwsze stałe posiłki znajduje się także nie mniej istotna kwestia związana z krzesełkiem, w którym będziemy karmić maluszka.

Jak wybrać najlepsze krzesełko dla dziecka?

Krzesełko do karmienia jest bardzo istotne: z jednej strony powinno zapewniać maluszkowi komfort, a z drugiej – umożliwiać rodzicowi wygodne karmienie dziecka. To oznacza, że producenci krzesełek do karmienia muszą odpowiedzieć na potrzeby dwóch, dość się między sobą różniących grup osób, które wspólnie korzystają z krzesełka.
Dobór odpowiedniego produktu powinien opierać się na szeregu kryteriów, o których opowiemy poniżej. Warto przy tym mieć na uwadze, że niektóre zagadnienia będą dla poszczególnych osób istotniejsze od pozostałych. Co za tym idzie – zachęcamy do wyboru takiego modelu krzesełka do karmienia, które będzie w największym stopniu spełniać oczekiwania.
Krzesełko dla dziecka powinno wyróżniać się szeregiem cech, dzięki którym korzystanie z niego będzie wygodne. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób maluszek układa się w określonym modelu. Dzieci wyróżniają się różnymi gabarytami, a co za tym idzie – to, że jednemu maluszkowi będzie wygodnie w jednym modelu krzesła, nie oznacza że drugie niemowlę również zachowa pełen komfort.
Wśród ważnych cech można wskazać również takie kwestie jak rozmiar całego krzesełka (nie tylko siedziska), materiał z którego wykonano krzesełko, a także jego wygląd i możliwość składania.
Krzesełka do karmienia, które można znaleźć w naszym sklepie, wyróżniają się różnymi gabarytami. Warto zdecydować się na model, który będzie dopasowany do potrzeb danego mieszkania. W domach, gdzie miejsca nie ma zbyt dużo, dobrym wyborem mogą okazać się krzesełka składane, które pomiędzy użyciami można schować w dogodnym miejscu.
Jednak jeśli ilość dostępnego miejsca nie jest problemem, a rodzice cenią sobie w szczególności wygodę użytkowania – lepiej jest zdecydować się na model stojący, który będzie miał swoje stałe miejsce przy stole. To pozwoli zaoszczędzić nieco czasu, który trzeba by było poświęcić na kilkukrotne składanie i rozkładanie krzesełka do karmienia w ciągu dnia.

Krzesełka do karmienia

Krzesełko do karmienia może być wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych. Niektóre modele są wyposażone dodatkowo także w wygodne dla dziecka obicie lub inne udogodnienia. Zdecydowana większość dostępnych na rynku krzesełek posiada również pasy, które chronią dziecko przed upadkiem.
Drewniane krzesełka wyróżniają się stylowym wyglądem i świetnie prezentują się w każdego rodzaju wnętrzu. Z drugiej jednak strony utrzymanie ich w czystości jest dużo trudniejsze: często eksponowane na działanie wody drewno po prostu niszczeje, jako że impregnaty stosowane w krzesełkach dla dzieci nie są chronione przed intensywnym działaniem wody. Brak możliwości dokładnego usunięcia resztek pożywienia z krzesełka może z kolei skutkować niższą estetyką krzesełka i mniejszym poziomem higieny.
Modele plastikowe z kolei wyróżniają się nieco mniej eleganckim designem, jednak ich aspekt praktyczny jest doceniany przez wielu rodziców. Możliwość szybkiego i wygodnego umycia krzesła jest nieoceniona, zwłaszcza przy maluchach, które uczą się sztuki samodzielnego jedzenia. Plastikowe krzesełko dla dziecka wystarczy bowiem umieścić w wannie lub pod prysznicem i umyć dokładnie pod bieżącą wodą.
Krzesełka do karmienia to wyjątkowo bogata oferta produktów, które mogą posiadać dodatkowe wyposażenie. Wśród udogodnień, które są wyjątkowo cenione przez rodziców znajduje się m.in. demontowalna tacka, która zdecydowanie ułatwia utrzymanie krzesełka w czystości. W przypadku niewielkich zabrudzeń znajdujących się wyłącznie na powierzchni tacki – wystarczy zdjąć plastikową osłonkę i umyć ją pod bieżącą wodą.
Kolejnym rozwiązaniem, które jest wygodne dla malucha, jest specjalny podnóżek. Dzięki niemu dziecięce nóżki nie wiszą w powietrzu i tym samym szkrab zachowuje odpowiednią pozycję, a także komfort podczas posiłku.
Nie bez znaczenia jest również obecność wygodnych obić w wielu modelach dziecięcych krzesełek do karmienia. Dzięki wyściółce, maluchowi jest zdecydowanie wygodniej niż na twardym plastiku czy drewnie.
Także kwestia prezencji krzesełka nie pozostaje bez znaczenia. Aby maluch chętnie jadł posiłki, krzesełko powinno wyróżniać się interesującym designem. Ciekawa kolorystyka oraz przykuwający uwagę dzieci wzór mogą sprawić, że nawet niechętne pierwszym próbom samodzielnego spożywania posiłków niemowlę podejdzie do kwestii z nieco większym entuzjazmem. Dodatkowo, interesujący i estetyczny wygląd krzesełka do karmienia sprawia, że wnętrze domowe prezentuje się odpowiednio również wówczas, gdy znajduje się w nim ten niezbędny element wyposażenia domu, w którym mieszka maluszek.