Ciąża nazywana jest stanem błogosławionym, ale przyszła mama musi borykać się też z szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości i to nie tylko z porannymi mdłościami. Ból kręgosłupa, szybkie męczenie się, senność, brak energii, ograniczona liczba pozycji, jakie można przybrać podczas snu – wszystko to prowadzi do niewysapania i gorszego samopoczucia. Warto ułatwić sobie życie i sięgnąć po sprawdzone rozwiązania typu poduszka ciążowa. Redukuje ona bóle kręgosłupa związane z powiększającym się brzuchem i przynosi ulgę zmęczonym nogom. Rogal ciążowy to idealny prezent dla każdej kobiety spodziewającej się dziecka.

Poduszka ciążowa do spania – dlaczego warto ją polecić przyszłym mamom?

Poduszka ciążowa została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić przyszłej mamie komfortowy sen, leżenie na boku. Rogal ciążowy przyda się każdej kobiecie spodziewającej się dziecka, szczególnie w trzecim trymestrze ciąży, gdy dziecko jest już duże, a brzuch zaczyna przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Poduszki ciążowe mogą mieć różne kształty – np. litery U, J, E czy C. Uniwersalnym rozwiązaniem jest duży rogal ciążowy, którego używa się podobnie jak poduszkę ciążową – przyda się także podczas karmienia niemowlęcia, może stanowić dla niego podporę.

Rogal ciążowy – zalety

Zaletą poduszek ciążowych jest to, że zapewniają one wsparcie całemu ciału, odciążając plecy, nogi, ramiona, kark. Mając taką poduszkę, kobieta może ułożyć się w wygodnej dla siebie pozycji, co ułatwia sen, poprawia jego komfort. Spanie na plecach nie jest wskazane w przypadku ciężarnych, gdyż powoduje nadmierny ucisk na naczynia krwionośne, może nawet doprowadzić do niedotlenienia. Z kolei leżenie na poduszce ciążowej ułatwia krążenie krwi, można na niej wygodnie oprzeć brzuch i momentalnie poczuć przyjemną ulgę. Zaletą rogali ciążowych jest przeciwdziałanie zastojowi limfy i niwelowanie obrzęków kostek. Do produkcji poduszek ciążowych używa się wyłącznie dobrej jakości materiałów, całkowicie bezpiecznych, miękkich i przyjemnych w dotyku. Zdejmowaną poszewkę można prać w pralce, co przekłada się na łatwość utrzymania w czystości i wyższą higienę.