Filtruj
Pokaż:
Sortuj Według:

Rozmiar butów

Resetuj Filtry

Wraz z nadejściem chłodnych dni należy dokonać pewnych modyfikacji w dziecięcej garderobie. Potrzebne będą ciepłe okrycia wierzchnie, czapka, szalik, rękawiczki i oczywiście obuwie zimowe. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie muszą być wymówką do pozostawania w domowym zaciszu i stronienia od przebywania na świeżym powietrzu. Wystarczy dobrze przygotować dziecko do aktualnej pogody, aby mogło wspaniale się bawić i nie musieć marznąć. Warto wobec tego postawić na sprawdzone buty renomowanej marki, które odznaczają się wysoką jakością, wygodą i ciekawym designem Takie właśnie są buty zimowe Mayoral, można liczyć na szeroki wachlarz wyboru.

Czym się kierować wybierając buty zimowe mayoral?

Niezwykle istotne przy wyborze obuwia zimowego dla dziecka jest to, aby było ono dobrze dopasowane. Wymaga to dobrania właściwego rozmiaru i fasonu. Nie powinno się kupować butów za dużych, bo nie spełnią one należycie swojej nadrzędnej funkcji. Oczywiście nie mogą być też za małe, zimą trzeba uwzględnić grube skarpetki, dlatego zaleca się kupować buty większe o kilka milimetrów. Kolejną kwestią jest to, aby obuwie nie było zbyt krótkie, powinno sięgać powyżej kostki. Dobrze dobrane będzie przylegać do nóg, najlepiej sprawdzi się model z regulowanym obwodem. Pozwoli to na idealne dopasowanie butów do użytkownika.

W przypadku małych dzieci zdecydowanie lepsze będą buty zapinane na rzepy, ułatwi i przyspieszy to ich zakładanie/ściąganie. Starszym użytkownikom powinno się już kupić modele wiązane. Obuwie zimowe powinno izolować stopy od podłoża, chronić przed zimnem i wodą. Mile widziane będzie polarowe wykończenie wnętrza butów i wkładek. W miarę możliwości powinno się wybierać jak najlepsze obuwie. Znaczenie ma to, aby podeszwy były wytrzymałe, zapewniały swobodę ruchu i dobrą przyczepność do podłoża. Istotne jest to, z jakich materiałów zostały wykonane buty, powinny być wysokiej jakości, odporne na zabrudzenia, łatwe do utrzymania w czystości. Godne polecenia są buty z materiałów naturalnych, typu softshell i gore-tex. Obuwie zimowe ma zapewniać komfort termiczny i jednocześnie dobrą wentylację.