Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:

Rozmiar butów

Resetuj Filtry

Podczas ciepłych dni warto porzucić półbuty i postawić na sandały dziewczęce, co przełoży się na wygodę, pozwoli stopom swobodnie oddychać, zapobiegając nadmiernemu poceniu. Do wyboru jest wiele modeli sandałów dziecięcych, każdego sezonu pojawiają się kolejne modne propozycje. Sandały mogą być otwarte lub zamknięte, wykonane z różnych materiałów. Przy ich wyborze należy mieć też na uwadze podeszwę, zapięcia, rozmiar, przeznaczenie i oczywiście preferencje przyszłej użytkowniczki.

Jak dobrać odpowiednie sandały dziewczęce?

W przypadku dziewczynek świetną opcją będą sandały z otwartymi palcami, dzięki czemu można liczyć na przewiewność, mniejsze ryzyko obtarć i większą swobodę. Modele z zakrytymi noskami też mają wiele zalet, przede wszystkim świetnie chronią palce przed urazami. W przypadku aktywnego dziecka będą idealne, szczególnie jeśli lubi kopać piłkę. Bardzo ważne jest to, aby sandały miały zakryte i usztywniane pięty, co przełoży się na stabilność. Kolejną kwestią jest zwrócenie uwagi na to, z jakich materiałów zostało wykonane obuwie dziecięce, jego jakość również jest niezwykle ważna. Dobrym wyborem w przypadku każdej dziewczynki będą sandały ze skóry naturalnej, które pozwolą skórze swobodnie oddychać, zapewniają komfort noszenia, dostosowują się do kształtu stóp i wspierają naturalny ruch. Nic nie będzie uciskać, co pozwoli na wielogodzinną zabawę bez bolesnych obtarć i odcisków. Stopy nie będą się szybko męczyć ani nadmiernie pocić.

Małym dzieciom polecić można przede wszystkim sandały na rzepy, czyli najwygodniejsze rozwiązanie. Dziecko będzie mogło szybko i bezproblemowo wkładać i ściągać buty w pełni samodzielnie. Na uwadze warto mieć wysokość cholewki, zaleca się wybrać model wyższy, sięgający ponad kostkę. Podeszwa sandałów powinna być estetyczna i antypoślizgowa, a wkładka miękka i dobrze wyprofilowana. Dobrze dopasowana zapewnia stabilną postawę i prawidłowy ruch stopy w obuwiu podczas poruszania się. Zmniejszy się też ryzyko kontuzji. Wybierając sandały dla dziewczynki, należy mieć na uwadze to, aby obuwie było nieco większe, centymetrowy zapas będzie wystarczający. Nie bez znaczenia jest także to, do czego konkretnie będą służyć sandały – nieco inny model sprawdzi się podczas spacerów, na wyprawę do lasu lub w góry, do szkoły czy na ważną uroczystość.