Filtruj
Pokaż:
Sortuj Według:

Rozmiar butów

Resetuj Filtry

Sandały nie są przeznaczone tylko dla dziewczynek, jest to uniwersalne obuwie dla każdego. Lato to doskonały czas na założenie tego rodzaju butów, dzięki czemu stopy będą mogły swobodnie oddychać i nie będą się nadmiernie pocić. Sandały chłopięce dostępne są wielu odsłonach, można przebierać w kolorach, rozmiarach, wzorach, materiałach, wykończeniach. Istotne będzie to, aby dobrze zmierzyć dziecku stopę i dobrać sandały we właściwym rozmiarze, co przełoży się na komfort noszenia. Buty nie mogą nigdzie uwierać ani obcierać, bo przeszkodzi to w świetnej zabawie na świeżym powietrzu.

Jak dobrać odpowiednie sandały dla chłopca?

Przy wyborze sandałów dla chłopca warto mieć na uwadze to, z jakich zostały one wykonane materiałów. Godne polecenia są przede wszystkim modele ze skóry naturalnej, z wytrzymałymi paskami i elastyczną pianką. Świetnie sprawdzają się sandały z materiału z formy odlewniczej, gdyż są niezwykle wytrzymałe, anatomicznie dopasowują się do pięty i palców. Bardzo ważna jest podeszwa, która wpływa na komfort użytkowania obuwia. Oczekiwać należy lekkości, odporności i trwałości, co przełoży się na wygodę. Sandały z podeszwą wykonaną z elastycznej pianki są niezwykle lekkie i świetnie wyprofilowane. Można też liczyć na świetną przyczepność, co zapobiega poślizgnięciu się i upadkowi. Ciekawą opcją są również sandały z podeszwą korkową, która ma pozytywny wpływ na kształtowanie się stopy.

Zaleca się wybrać nieco wyższą podeszwę, dzięki czemu stopy będą mniej podatne na nierówności podczas chodzenia. Z kolei wysoka cholewka i łoże do pięty gwarantują większą stabilność. Sandały powinny mieć szeroki czubek, aby nic nie uwierało i można było swobodnie poruszać palcami. Nie bez znaczenia zapięcia w sandałach dziecięcych, które mogą być na rzepy lub klamry. W przypadku młodszych dzieci warto postawić na prostotę, czyli na rzepy, dzięki czemu zakładanie i ściąganie butów będzie bezproblemowe. Z kolei starszemu chłopcu można kupić już sandały zapinane za pomocą metalowych sprzączek. Kolejną kwestią przy wyborze sandałów jest ich wygląd, czyli fason i kolor. Nie należy kierować się najnowszymi trendami ani swoimi osobistymi preferencjami, ale gustem dziecka.