Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:

Rozmiar butów

Boheter lub marka

Resetuj Filtry

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Jako że dzieci są bardzo ruchliwe i wszędzie ich pełno, potrzebować będą wygodnego i wytrzymałego obuwia. Przy jego wyborze trzeba kierować się nie tylko designem, ale przede wszystkim praktycznością. Obuwie musi być wygodne, właściwie wyprofilowane, wspierać prawidłowy rozwój stóp. Uniwersalnym rozwiązaniem są buty dla chłopca utrzymane w ciemnej kolorystyce, bo pasują praktycznie do wszystkiego, można dopasować je do dowolnej stylizacji. Oczywiście w sprzedaży dostępnych jest szereg innych wersji kolorystycznych, intensywne odcienie czerwieni czy niebieskiego prezentują się bardzo efektownie. Dziecięce stylizacje nie powinny być nudne, dzieci lubią się wyróżniać z tłumu, dlatego warto postawić na wielobarwność.

Buty dla chłopca

Dziecko, które nauczyło się chodzić, zaczyna intensywnie eksplorować otoczenie, jest bardzo ciekawe świata, wszędzie go pełno. Najkorzystniejsze jest dla stóp chodzenie bez obuwia, ale trudno sobie to wyobrazić na mieście czy podczas przyjęcia. Podczas poruszania się po twardej powierzchni wygodne buty to podstawa. Istotne będzie to, aby izolowały one od zimnego podłoża i zapewniały dobrą amortyzację. Trzeba wobec tego wyposażyć dziecko w buty, które zapewnią komfort użytkowania, swobodę przesuwania palcami. Nie mogą one powodować bolesnych otarć ani innych nieprzyjemnych doznań. Muszą być wobec tego właściwie wyprofilowane, najlepsze będą modele skórzane, które świetnie dopasowują się do kształtu stóp. Ponadto jest to materiał naturalny, oddychający, dzięki czemu stopy nie będą się pocić. Przed przystąpieniem do przeglądania asortymentu powinno się w pierwszej kolejności dobrze wymierzyć stopy dziecka, aby dobrać właściwy rozmiar. Buty nie mogą uciskać ani być zbyt luźne. Należy zachować niewielki zapas, wystarczy kilka milimetrów. Bardzo ważne przy wyborze obuwa dziecięcego jest to, aby były wyposażone w sztywne zapiętki powyżej kostek. Przełoży się to na lepszą stabilizację i zapewni piętom prawidłowe ułożenie.
Podeszwy butów muszą być elastyczne i miękkie, a noski szerokie. Zaletą miękkiej podeszwy jest to, że zapewnia lepsze czucie podłoża. Jeśli podeszwy będą zbyt twarde, to niestety oprócz dyskomfortu trzeba liczyć się także z zakłóceniem naturalnej pracy stóp, a to zwiększa ryzyko powstania różnych odkształceń i nawet wad. Jeżeli dziecku będzie łatwo wyczuwać podłoże stopami, to przełoży się to na większą stabilność. Utrzymanie równowagi nie będzie dla dziecka żadną trudnością. Zasada jest taka, że a idealne obuwie uznaje się takie, którego nie wyczuwa się na stopach. Kolejną kwestią jest to, czy kupić chłopcu obuwie sznurowane, czy też może zapinane na rzepy. Dla młodszych dzieci najlepiej sprawdzą się rzepy ze względu na szybkość i wygodę. Ułatwia im to samodzielne zakładanie i zdejmowanie obuwia. Warto jednak mieć na uwadze to, że buty sznurowane zapewniają większą stabilność, bo świetnie trzymają się stóp. Jeśli dziecko jest bardzo żywiołowe i nie stroni od aktywności fizycznej, to zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele ze sznurówkami.