Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:
FOKSAL JAK TO DZIAŁA. TRAKTOR
Original price was: 50 zł.Current price is: 35 zł.
SALE
FOKSAL 1000 NAKLEJEK. DINOZAURY
Original price was: 30 zł.Current price is: 25 zł.
SALE
FOKSAL GWIAZDKA
Original price was: 50 zł.Current price is: 40 zł.
SALE
FOKSAL HELA SAMA. UBIERA CHOINKĘ
Original price was: 46 zł.Current price is: 35 zł.
SALE
FOKSAL ZIMOWY LAS
Original price was: 50 zł.Current price is: 38 zł.
SALE
ZIELONA SOWA Zimowe kolorowanki z pingwinem 4-5 L
Original price was: 10 zł.Current price is: 8 zł.
SALE
Być jak kapibara
Original price was: 25 zł.Current price is: 21 zł.
SALE
Kazik czuje złość
Original price was: 30 zł.Current price is: 25 zł.
SALE
Kazik czuje smutek
Original price was: 30 zł.Current price is: 25 zł.
SALE
Zielona Sowa. Smyk, uprowadzony szczeniak. Zaopiekuj się mną
Original price was: 20 zł.Current price is: 17 zł.
SALE
Zielona Sowa. Osamotniona Dora. Zaopiekuj się mną
Original price was: 20 zł.Current price is: 17 zł.
SALE
Zielona Sowa. Samotny, niekochany Promyk. Zaopiekuj się mną
Original price was: 20 zł.Current price is: 17 zł.
SALE
Zieona Sowa.Staś Pętelka. Kieszonkowe
Original price was: 33 zł.Current price is: 28 zł.
SALE
Zielona Sowa. Co lubi jednorożec?
Original price was: 36 zł.Current price is: 31 zł.
SALE

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Dziecku warto czytać w każdym wieku. Czterolatki potrafią się już swobodnie wypowiadać i mają wiele pytań, a historyjki oraz informacje zawarte w popularnych książkach dla dzieci w tym wieku mogą pomóc rodzicom odpowiedzieć na choćby część nurtujących ich pociechy pytań.

Wytrzymałe książki dla czterolatka

Książki dla 4 latka, które można znaleźć w ofercie naszego sklepu, wyróżniają się dużą wytrzymałością. W większości są one wykonane z grubego, odpornego na uszkodzenia papieru, dzięki czemu są doskonałym wyborem na przykład na podróż. Dodatkowo, czterolatki bywają nieostrożne, a świetnej jakości materiał jest w stanie uchronić książeczkę przed przypadkowym uszkodzeniem.

Książki dla 4 latka – Serie, które kochają dzieci

Wśród książeczek dziecięcych dla czterolatków można znaleźć bardzo wiele pozycji, które są uwielbiane przez dzieci na całym świecie. Całe serie opowiadań dla najmłodszych pozwalają maluchowi związać się z prezentowanymi postaciami i sprawiają, że dziecko zdecydowanie chętniej słucha o przygodach znanych i lubianych postaci.

Książki dla czterolatka do między innymi seria o Kici Koci, a także Akademia Mądrego Dziecka, Staś Pętelka, Jadzia Pętelka, Kicia Kocia czy Opowiem Ci Mamo. Każda z tych serii książeczek porusza wiele interesujących dzieci tematów, a przy tym – wszystkie książki posiadają pięknie prezentujące się ilustracje. Ta ostatnia cecha jest szczególnie istotna w przypadku dociekliwych kilkulatków, poszukujących odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Dzięki detalom, jakie są prezentowane na obrazkach znajdujących się w książce – dzieci mają możliwość zapoznać się z wieloma interesującymi je kwestiami.

Książeczki dla czterolatka – ułatwiają rozmowy na trudne tematy

Dla kilkuletnich maluchów wiele tematów jest trudnych. Chodzi tu nie tylko o kwestie problematyczne również dla dorosłych, ale zagadnienia pozornie błahe – na przykład potwory pojawiające się pod łóżkiem, nudę doskwierającą w trakcie deszczu czy trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi dziećmi. Książki dla czterolatka bardzo często poruszają te i pokrewne tematy, dając grunt pod dyskusję pomiędzy dorosłymi a dziećmi.

Co więcej, książki dla 4 latka traktujące o dziecięcych problemach można czytać maluchowi w ramach przygotowywania go, że jakaś przytłaczająca sytuacja może się przytrafić, a także po fakcie. W tym drugim przypadku po wspólnej lekturze książeczki rodzic i dziecko mogą porozmawiać o sytuacji z życia, jaka dotknęła malucha. To nie tylko poprawia więź pomiędzy rodzicem i jego pociechą, ale również pozwala na łatwiejsze przepracowanie problemu.

Książeczki dla 4 latka – Sposób na rozwój wyobraźni

Książki dla 4 latka to także szeroka gama propozycji, które umożliwiają rozwój wyobraźni. Jedną z ciekawszych propozycji w tym zakresie jest seria „Rok”, w której narratorem powieści staje się rodzic lub dziecko. W książeczce nie ma żadnego tekstu, jednak przygotowane są piękne, bogate w detale ilustracje, które umożliwiają tworzenie własnych opowieści.

To rodzic i jego dziecko decydują, kto będzie kierował opowieścią, a także jak będzie przebiegać proces „czytania”. Tutaj nie ma złych pomysłów, a główną koncepcją tego typu książek jest wspieranie rozwoju wyobraźni dziecka.
Książki dla czterolatka są pełne nowych dla malucha wyrazów. Dzięki temu dziecko ma szansę rozwijać swój słownik, a także ćwiczyć przeprowadzanie dialogów. Gdy rodzic czyta maluchowi książeczkę, dziecko może zaobserwować, w jaki sposób przebiegają niektóre sytuacje życia codziennego (jak chociażby robienie zakupów), a także – jakich zwrotów warto używać.

To nieoceniona pomoc dla dziecka, które uczy się żyć w społeczeństwie, a także zyskuje pewność siebie, która ułatwi mu samodzielne załatwianie wielu kwestii – choćby tych najbardziej podstawowych, jak podział zabawek pomiędzy dziećmi.
Książki dla 4 latka to nie tylko możliwość czytania, ale również wykonywania z pociechą dopasowanych do jej wieku zadań. W dziecięcych książeczkach z zadaniami maluch może poznawać cyfry oraz literki, a także trenować robienie szlaczków czy kolorować. To doskonały wstęp do późniejszej nauki szkolnej!

Wśród ciekawszych propozycji książek edukacyjnych znajduje się między innymi popularny Albik – seria książeczek ze specjalnym długopisem, który umożliwia dziecku samodzielne czytanie. Po dotknięciu wybranego fragmentu karty książki długopisem, urządzenie opowie o obrazu, a w jednej z opcji – zada dziecku pytanie, a nawet zaśpiewa piosenkę. To doskonała zabawa, a przy tym możliwość nauki! Albik jest świetną opcją dla tych maluchów, które lubią spędzać jakiś czas samotnie, a także ratunek dla rodzica, gdy potrzebuje zająć malucha i przygotować obiad czy zająć się pilnym zadaniem z pracy.
Warto pamiętać, że czytanie dziecku pozwala na budowanie niepowtarzalnej więzi z maluchem. Wspólne przeżywanie zdarzeń, jakie toczą się na kartach książeczki dziecięcej, a także możliwość późniejszego przedyskutowania sytuacji sprawia, że rodzic i dziecko rozumieją się jeszcze lepiej i potrafią ze sobą rozmawiać.