Filtruj

Przedział cenowy:

Pokaż:
Sortuj Według:
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE

Ładowanie...

Nie ma więcej dostępnych elementów

Wkraczające w świat szkoły podstawowej dziecko w wieku 6-7 lat z pewnością miało już kontakt z książeczkami dla dzieci młodszych, zarówno w przedszkolu, jak i w domu rodzinnym. Rozpoczęcie nauki szkolnej będzie oznaczało, iż książki dla 6 latka będą stanowiły bardzo ważną część jego szkolnego życia. Zastanówmy się zatem, jakie książki dla sześciolatka możemy podsunąć naszemu dziecku, by zainteresować je światem książek oraz wspomóc w trudnym procesie czytania.

Książki dla sześciolatka

Od tego, jak podejdziemy my – rodzice oraz nauczyciel nauczania podstawowego w klasach 1-3 do kwestii pierwszych książek nie-dziecięcych, zależy przyszły stosunek naszego dziecka do czytania. Wcześniej z pewnością spędzaliśmy długie godziny z naszym dzieckiem nad książeczkami pełnymi kolorowych obrazków, książek które za pomocą piktogramów lub sekwencji ilustracji przedstawiały jakiś wątek fabularny. Teraz – pomimo pewnych pierwszych kontaktów z alfabetem już w przedszkolu, dziecko zaczynając naukę szkolną w sposób programowy i intensywny uczy się czytać i pisać. Od tego momentu książki dla sześciolatka staną się podstawą jego szkolnej edukacji. Wybierajmy więc książki dla 6 latka bardzo rozważnie, by nie zrazić młodego ucznia zbyt wysoko postawioną poprzeczką. Starajmy się więc, by najpierw szlaczki i kolorowanie, a potem pisanie liter w rzędach, były swoistą przyjemnością, a nie – niekomfortowym obowiązkiem. Po tych dwóch etapach możemy zacząć przeszukiwać ofertę sklepu hopdowody.pl pod kątem pierwszej książki dla 6 latka, którą możemy sylabizować wspólnie z dzieckiem.

Jakie książki dla 6 latka powinniśmy kupić na pierwszym etapie nauki pisania?

Zanim jednak dziecko będzie gotowe do literowania pierwszych wyrazów warto poćwiczyć z nim niezbędne przy czynności pisania, umiejętności manualne. Z pewnością rysowanie szlaczków, łączenie kropek lub naśladowanie kształtów po liniach usprawni małe rączki, które niedługo będą już musiały odwzorowywać litery, mieszcząc się w zeszycie z liniami. Książki dla 6 sześciolatka odpowiednie na tym etapie, to przede wszystkim te z serii „Kaligrafia dla dzieci”. Pomocne będą tu tytuły: „Połącz kropki” czy „Kolorowe szlaczki”. Dzięki kolorowym książeczkom dziecko uczy się cierpliwości i wytrwałości podczas pierwszych prób pisarskich, a rodzic może wesprzeć i uzupełnić w ten sposób proces dydaktyczny. Na tym etapie, dzięki dołączonym do wielu książeczek naklejkom, możemy połączyć dydaktykę z rodzinną zabawą.

Książeczki dla 6 latka jako „pomoc naukowa”

W procesie tym uczestniczyć mogą także i rodzice. Jeśli dziecko po zimowym semestrze I klasy rozpoznaje już litery i składa pierwsze wyrazy i zdania, możemy powoli wprowadzać takie książki jak „Kaligrafia. Pierwsze słowa lub książki dla 6 latka, dzięki którym dziecko zaczyna czytać sylabami. Sugerujemy tu dostępne na hopdowody.pl tytuły poruszające jednocześnie ważne kwestie społeczne: „Bo ci przyłożę!”, „Kupisz mi?”, „Tak się nie mówi!”. Są tak przygotowane, by – na podobieństwo słynnego elementarza Mariana Falskiego – powoli wprowadzić sześciolatka w tryb czytania pełnych wyrazów i pisania całych sekwencji połączonych liter.

Książeczki dla sześciolatka – pozycje dla wytrawnych czytelników

Już pod koniec pierwszej klasy dzieci będą miały do czynienia z książkami wspomagającymi proces dydaktyczny i rozwijającymi umiejętność płynnego i harmonijnego czytania. Nie trzeba chyba dodawać, iż osiągniecie względnego mistrzostwa w tej dziedzinie będzie rzutować na proces uczenia się w następnych klasach, a potem i placówkach oświatowych. Książki dla sześciolatka są więc na tym etapie najważniejszą bazą i pomocą dydaktyczną.
By zachęcić swoje dzieci do czytania (nie tylko w szkole), sami musimy się zaangażować jako swego rodzaju mentorzy czytelnictwa. Wspólne czytanie książki dla sześciolatka polegać wtedy będzie na powolnym śledzeniu tekstu, składaniu zdania, by następnie dotrzeć do myśli zawartej w sekwencji wyrazów i zdań. Sprawdzą się tu doskonale książki z tematyki, która nawiązuje do pierwszych szkolnych lektur. W zakładce z książkami dla sześciolatków znajdziemy m. in.: baśnie Andersena lub „Atlas baśni”. Książki dla sześciolatka takie jak „Najpiękniejsze wiersze polskie dla dzieci”, to wybór poezji, która z pewnością znajdzie się w programie nauczania w kolejnych klasach.
Książki dla 6 latka mogą także wnosić treści, które potem będą fundamentem poszczególnych, wyspecjalizowanych już, przedmiotów w następnych klasach szkoły podstawowej. Ich lektura będzie swoistym wprowadzeniem do danej nauki, na przykład wiedzy o społeczeństwie czy przyrody. Dobrzej jest tu przejrzeć razem z dzieckiem książki dla sześciolatka z serii „Mały atlas”, zaznajamiające młodego ucznia ze światem zwierząt, owadów, ptaków. Seria wydawnicza „Mali wielcy” przyniesie w sposób przystępny garść faktów z życia ciekawych i wpływowych postaci, takich jak Frida Kahlo lub Audrey Hepburn.
Gdy już nasze dziecko zacznie w miarę płynnie czytać, pamiętajmy o tym, iż niezależnie po jakie książki dla sześciolatka sięgniemy, czytajmy je razem. Zapewni to dziecku komfort w tej trudnej dla niego, nowej sztuce, i z pewnością zbliży cała rodzinę.